Aktualności

Nowe logo ELMAX

Z okazji 25-lecia firma ELMAX postanowiła odświeżyć swój wizerunek i wprowadzić nowe logo.

logoelmax

Chociaż nowe logo wydaje się być diametralnie zmienione, to nadal ściśle nawiązuje do dotychczasowego. Pozostał wiodący motyw strzałek oraz kolorystyka. Stare logo kojarzyło się z latami 90 i kompletnie odbiegało od współczesnych konwencji graficznych. Nowe logo cechuje nowoczesne wzornictwo i jest odzwierciedleniem systematycznych zmian, jakie pojawiają się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz firmy.

Nowe oznaczenie charakteryzuje się przede wszystkim zupełnie nową typografią i znakiem graficznym.

Font zastosowany przy nowym logotypie jest cieńszy, większy, bardziej widoczny i znacznie bardziej nowoczesny niż dotychczasowy. Nazwa firmy stała się nowym elementem w identyfikacji graficznej ELMAX. Został zlikwidowany myślnik, który dotychczas pełnił jeden z elementów pisowni nazwy firmy.
Dodano sygnet, uzyskany z charakterystycznych dla starego logotypu strzałek, symbolizujących przepływ prądu. Nowy symbol graficzny firmy przedstawia dwa przeciwległe groty, w kolorze granatu i czerwieni.

Kolorystyka Logo nie uległa aż tak diametralnej zmianie – została zmieniony jedynie odcień granatu i czerwieni, zrezygnowano z czerni.

Nowe logo stało się lżejsze i delikatniejsze. Decydując się na jego zmianę chcieliśmy podkreślić pozytywne nastawienia firmy do nowoczesnych rozwiązań oraz designu, który ogrywa znaczną rolę w profilu naszej działalności, natomiast zastosowanie technicznej czcionki miało podkreślić nasze przywiązanie do tradycji oraz elektrotechniczną stronę naszej działalności.

Zmianą logo zajęła się specjalistka ds. marketingu firmy- Pani Renata Piszcz-Wójcik.

Untitled02

Aktualności

Powróć do Strony Głównej