O firmie

Firma ELMAX powstała w 1990 roku w Lublinie. Od samego początku naszej działalności zajmujemy się sprzedażą hurtową i detaliczną (sklep elektryczny) artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych. Jesteśmy siecią hurtowni elektrycznych oraz salonów oświetlenia. Posiadamy oddziały w Lublinie, Chełmie, Kielcach, Puławach, Tarnobrzegu, Warszawie i Zamościu.

Obsługa inwestycji

Obsługujemy wiele inwestycji budowlanych, oferując kompleksowo dostawy towarów w regionie jak i w całym kraju. Dostarczamy nie tylko lampy, oprawy, kable czy przewody elektryczne, ale cały osprzęt elektrotechniczny czy oświetleniowy. Na stałe współpracujemy z szerokim gronem odbiorców: klientami indywidualnymi, klientami instytucjonalnymi, firmami wykonawczymi, działami utrzymania ruchu w przemyśle, wykonawcami instalacji elektrycznych, projektantami instalacji elektrycznych i dekoratorami wnętrz. Naszym klientom zapewniamy fachowe doradztwo techniczne w zakresie: technika świetlna, elektrotechnika i oświetlenie. Zapewniamy obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną, utylizację zużytych źródeł światła i baterii. Posiadamy transport własny, a także korzystamy z usług firmy spedycyjnej Schenker.

Obok przedstawiamy naszą listę obiektów, przy których realizacji braliśmy udział.

Projektowanie oświetlenia

Znaczącym atutem w działalności naszej firmy jestrozwijana od lat technika świetlna. Nasze biura projektowo – techniczne zajmują się projektowaniem i doborem oświetlenia. Oświetlamy domy, mieszkania, apartamenty, biura, restauracje, hotele, obiekty użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, obiekty sportowe, obiekty architektoniczne, obiekty sakralne, ulice itd. Jesteśmy w stanie stworzyć projekt oświetlenia dopasowany do wymagań każdego Klienta. Dzięki długoletniej praktyce i współpracy z wiodącymi producentami, prezentujemy zróżnicowaną ofertę, którą uaktualniamy o nowe trendy na rynku i dopasowujemy według zastosowania i stylu do każdego obiektu oraz wnętrza.

Sieć Hurtowni Elektrycznych EL-Plus

Należymy do ogólnopolskiej grupy zakupowej El-Plus, która zrzesza 32 hurtownie elektrotechniczne o mocnej pozycji na rynkach lokalnych, liczące się w branży, mające duże doświadczenie w handlu o profilu elektrotechnicznym i oświetleniowym. Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe. Uzgodnione pomiędzy wszystkimi hurtowniami połączenie ma charakter kapitałowy, tworzy nową jakość na rynku oraz odpowiada za trendy konsolidacyjne w gospodarce krajowej.

Megacennik

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.megacennik.eu, zawierającej aktualne ceny fabryczne artykułów elektrycznych i oświetleniowych, dostępnych na rynku.

Wyszukiwarka Megacennik

Nasze sklepy internetowe

Prowadzimy również sprzedaż artykułów oświetleniowych i elektrotechnicznych za pośrednictwem sklepów internetowych www.centrumswiatla.pl i www.centrumelektryki.pl. Dzięki sprzedaży w Internecie możemy dotrzeć do szerszego grona klientów. Specjalizujemy się w sprzedaży oświetlenia dekoracyjnego do domu czy ogrodu, a także oświetlenia technicznego dla architektury i przemysłu. Coraz większym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się lampy oparte na technice świetlnej LED. W sprzedaży internetowej oferujemy również szeroki asortyment artykułów elektrotechnicznych w atrakcyjnych cenach: osprzęt elektroinstalacyjny, oprawy oświetleniowe i źródła światła, kable i przewody, aparaturę modułową, automatykę domową i przemysłową, rozdzielnice i obudowy, osprzęt odgromowy, dzwonki i gongi, domofony i videofony, narzędzia i mierniki, elektronarzędzia, baterie i akumulatory, ogrzewanie elektryczne, wentylatory, zasilacze i transformatory …

Współpraca z zagranicą

Od wielu lat prowadzimy działalność eksportową i importową. Współpracujemy z partnerami z Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Włoch. Istotnym punktem w działalności naszej firmy jest posiadanie wyłącznego przedstawicielstwa trzech włoskich producentów oświetlenia technicznego: Faeber, Reggiani, Arcluce. W 2014 r. stworzyliśmy markę własną Mistic Lighting – oświetlenie architektoniczne charakteryzujące się ciekawym wzornictwem, wysoką jakością oraz konkurencyjnym poziomem cen.
Jesteśmy bezpośrednim importerem marki Imperium Light – oświetlenie dekoracyjne inspirowane stylem loftowym.

Nasi pracownicy

Obecnie zatrudniamy ponad 70 osób w firmie. Nasi pracownicy charakteryzują się dużą wiedzą techniczną z zakresu instalacji elektrycznych i doboru oświetlenia. Znaczącą część załogi stanowią ludzie z wykształceniem wyższym technicznym i ekonomicznym. Kładziemy silny nacisk na systematyczny system szkoleń dla pracowników z zakresu wiedzy produktowej oraz technik sprzedaży. Naszą mocną stroną jest umiejętność budowania partnerskich relacji z klientami. Dzięki środkom unijnym realizujemy cykl szkoleń dla naszej kadry. Dbamy o pracowników zapewniając dobrą atmosferę w pracy, organizując spotkania integracyjne oraz zajęcia sportowe.

Utylizacja i ekologia

Nasza firma wspiera działania proekologiczne, mające na celu ochronę środowiska. Prowadzimy zbiórkę zużytych źródeł światła i baterii. Współpracujemy z organizacją odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego ElektroEko, która w naszym imieniu tworzy system gospodarowania ZSEE.

System informatyczny

W celu zapewnienia naszym klientom obsługi na najwyższym poziomie w 2007 roku wdrożyliśmy nowoczesny, zintegrowany system informatyczny CDN XL firmy Comarch, dzięki któremu możemy lepiej i skuteczniej zarządzać procesami w firmie m.in. analizami sprzedażowymi, gospodarką magazynową, zarządzaniem obiegiem dokumentów.

Działalność charytatywna i okołobiznesowa

Aktywnie wspieramy działalność gospodarczą, kulturalną, sportową i charytatywną w regionie. Jesteśmy członkiem wspierającym wiele organizacji okołobiznesowych m.in. Lubelski Klub Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza w Lublinie, Stowarzyszenie Elektryków Polskich o/Lublin, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan o/Lublin, Rotary Club Lublin Centrum. Pomagamy charytatywnie wielu organizacjom i instytucjom takim jak Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Stowarzyszenie Monar w Lublinie, Lubelskie Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym AGAPE w Lublinie, Zespół Szkół Energetycznych im. Prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, skatepark 1st Floor, Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie, KMZ Lublin.

elmax-panorama-2referencje

Sprawdź ceryfikatmegacennik-minibaner centrum swiatla baner centrum elektryki

ROBYG Art of Building Logologo_elelctroekologo_comarchStowarzyszenie Elektryków PolskichLubelski Klub Biznesu